PDFTlačiť

2011: perlovo-granátová kolekcia 962

Kolekcia - prívesok, náušnice, prsteň s českým granátom a prírodnou perlou.
Informujte sa
Objednávku zaplaťte až po potvrdení dostupnosti produktov
Popis
Nádherná perlovo-granátová kolekcia zložená z prívesku, náušnic a prsteňa s českým granátom a prírodnou perlou. Krásna ručná práca, vhodná na nosenie na rôzne príležitosti. Pristane každej žene. Je vhodná ako dar pre slečny a ženy všetkých vekových kategórii.
_ _ _ _ _
Perla:Perly sa tvoria v mäkkýšoch (najme v ustriciach a slávkach) ako prirodzená obrana živočícha pred cudzorodým telieskom, napr. pred zrnkom piesku. Okolo tohto telieska sa vylučujú tenké vrstvičky aragonitu, známe ako perleť, a postupne utvárajú perlu. Svetlo, ktoré sa odráža od týchto prekrývajúcich vrstiev, spôsobuje charakteristický dúhový lesk.Množstvo perlete na perle určuje veľkosť a kvalitu perly. Čím dlhšie je v mušli, tým viac vrstiev perlete má, je kvalitnejšia, a teda aj drahšia. Hodnota perál závisí, podobne ako u drahých kameňov, od ich hlavných vlastností, ako sú veľkosť, schopnosť odrážať svetlo - dúhový lesk obklopujúci perlu je jedinečný úkaz svetelného spektra a je závislý od vnútornej stavby perly.
Má svoju silu v láske, peniazoch a ochraňuje šťastie. Mysticky perly symbolizujú Mesiac, vodu, centrum stvorenia a vesmír. Využívali sa aj v mágii lásky. Ženy v Indii nosia perly ako magickú poistku sťastného manželstva. V oblasti južného Pacifiku nosia perly plavci a potápači ako magickú ochranu pred útokom žraloka. Je mocnou strážkyňou domova pred ohňom. Pre hinduistov prinášajú žlté perly bohatstvo a červené perly podporujú inteligenciu. Je známa ako liečiteľka zapálených dýchacích ciest.
_ _ _ _ _
Granát sa považuje za drahokam so silnou schopnosťou dodávať energiu. Prináša túžbu ale a pokoj. Ako amulet varuje pred blížiacim sa nebezpečenstvom, napomáha láske a oddanosti, upevňuje vzťahy. Pomáha v životných krízach, najmä keď človek nevie nájsť svoj smer. Dodáva odvahu a nádej, sebadôveru, podnecuje aktivitu a posilňuje pud sebazáchovy. Pomáha otvárať srdce dokorán, zvyšovať sebadôveru, prekonávať rôzne zákazy a tabu.
_ _ _ _ _
Prsteň: Ag 925/1000, 2,05 g, český granát s prírodnou perlou 7,3 mm
Náušnice: Ag 925/1000, 1,65 g, český granát s prírodnou perlou 7,9 mm
Prívesok: Ag 925/1000, 0,65 g, český granát s prírodnou perlou 7,9 mm