PDFTlačiť

Granátovo perlová kolekcia (DESIGN VD 2011) 1352

Výnimočná honosná kolekcia s českými granátmi a perlami. Šperk získal Ocenenie DESIGN VD 2011.
Informujte sa
Objednávku zaplaťte až po potvrdení dostupnosti produktov
Popis
Výnimočná honosná kolekcia s českými granátmi a perlami. Klenot nádherne pristane každej žene do večerných šiat a na slávnostné príležitosti. Je vhodným šperkom napríklad svadby a plesy.
_ _ _ _ _
 
Cenu DESIGN VD 2011 získal dizajnér Milan Hejral za túto granátovu súpravu. Súťaž DESIGN VD 2011 usporiadava SČMVD (Svaz českých a moravských výrobních družstev)

Granát sa považuje za drahokam so silnou schopnosťou dodávať energiu. Prináša túžbu ako aj pokoj. Ako amulet varuje pred blížiacim sa nebezpečenstvom, napomáha láske a oddanosti, upevňuje vzťahy. Pomáha v životných krízach, najmä keď človek nevie nájsť svoj smer. Dodáva odvahu a nádej, sebadôveru, podnecuje aktivitu a posilňuje pud sebazáchovy. Pomáha otvárať srdce dokorán, zvyšovať sebadôveru, prekonávať rôzne zákazy a tabu.

Perla:Perly sa tvoria v mäkkýšoch (najme v ustriciach a slávkach) ako prirodzená obrana živočícha pred cudzorodým telieskom, napr. pred zrnkom piesku. Okolo tohto telieska sa vylučujú tenké vrstvičky aragonitu, známe ako perleť, a postupne utvárajú perlu. Svetlo, ktoré sa odráža od týchto prekrývajúcich vrstiev, spôsobuje charakteristický dúhový lesk.Množstvo perlete na perle určuje veľkosť a kvalitu perly. Čím dlhšie je v mušli, tým viac vrstiev perlete má, je kvalitnejšia, a teda aj drahšia. Hodnota perál závisí, podobne ako u drahých kameňov, od ich hlavných vlastností, ako sú veľkosť, schopnosť odrážať svetlo - dúhový lesk obklopujúci perlu je jedinečný úkaz svetelného spektra a je závislý od vnútornej stavby perly.
Má svoju silu v láske, peniazoch a ochraňuje šťastie. Mysticky perly symbolizujú Mesiac, vodu, centrum stvorenia a vesmír. Využívali sa aj v mágii lásky. Ženy v Indii nosia perly ako magickú poistku sťastného manželstva. V oblasti južného Pacifiku nosia perly plavci a potápači ako magickú ochranu pred útokom žraloka. Je mocnou strážkyňou domova pred ohňom. Pre hinduistov prinášajú žlté perly bohatstvo a červené perly podporujú inteligenciu. Je známa ako liečiteľka zapálených dýchacích ciest.
_ _ _ _ _
Hmotnosť kovu náhrdelník - 49,25 g
Hmotnosť kovu náušnice - 2,35 g
Kov - striebro
Kameň - český granát a perly
Povrchová úprava - rhodiovanie