PDFTlačiť

Luxusná zirkónovo-perlová kolekcia 257

Perlová kolekcia - náhrdelník, náušnice, prsteň so zirkónmi.
×
Vyberte prosím tovarový variant
Popis
Luxusná zirkónovo-perlová kolekcia náhrdelník, náušnice, prsteň. Má príjemný a zaujímavý visiaci dizajn osadený bielou perlou. Hodí sa ku každej žene na nosenie slávnostné aj na bežné nosenie. Vhodná ako dar k jubileu alebo k významnému sviatku či ako zásnubný dar.
 

Prsteň: Au 585/1000, 2,15 g, kubický zirkón - Signity, biela perla  ø 5,7 mm

Náušnice: Au 585/1000, 1,30 g, kubický zirkón - Signity, biela perla ø 5,7 mm
Náhrdelník: Au 585/1000, 5,90 g, kubický zirkón - Signity, biela perla ø 7,5 mm
 _ _ _ _ _
 
Perla:Perly sa tvoria v mäkkýšoch (najme v ustriciach a slávkach) ako prirodzená obrana živočícha pred cudzorodým telieskom, napr. pred zrnkom piesku. Okolo tohto telieska sa vylučujú tenké vrstvičky aragonitu, známe ako perleť, a postupne utvárajú perlu. Svetlo,  ktoré sa odráža od týchto prekrývajúcich vrstiev, spôsobuje charakteristický dúhový lesk.Množstvo perlete na perle určuje veľkosť a kvalitu perly. Čím dlhšie je v mušli, tým viac vrstiev perlete má, je kvalitnejšia, a teda aj drahšia. Hodnota perál závisí, podobne ako u drahých kameňov, od ich hlavných vlastností, ako sú veľkosť, schopnosť odrážať svetlo - dúhový lesk obklopujúci perlu je jedinečný úkaz svetelného spektra a je závislý od vnútornej stavby perly.
Má svoju silu v láske, peniazoch a ochraňuje šťastie. Mysticky perly symbolizujú Mesiac, vodu, centrum stvorenia a vesmír. Využívali sa aj v mágii lásky. Ženy v Indii nosia perly ako magickú poistku sťastného manželstva. V oblasti južného Pacifiku nosia perly plavci a potápači ako magickú ochranu pred útokom žraloka. Je mocnou strážkyňou domova pred ohňom. Pre hinduistov prinášajú žlté perly bohatstvo a červené perly podporujú inteligenciu. Je známa ako liečiteľka zapálených dýchacích ciest.
 
Kubický zirkón: je považovaný za jeden z nejlepšie vyvinutých diamantov. Je to umelý drahokam, môže byť vybrúsený podľa štandardov, ktoré zodpovedajú najlepšie vybrúseným diamantom. Je zaraďovaný medzi ideálne a vždy z bezkazové suroviny, silno sa blížiace k dokonalosti. Jeho tvrdosť je 8,5 v Mohsovej  stupnici a index lomu svetla 1,93-1,98.