PDFTlačiť

Perlová zatočená kolekcia 255

Krásna perlová kolekcia z bieleho zlata - prívesok, náušnice a prsteň.
Cena: Informačná
×
Vyberte prosím tovarový variant
Popis

Perlová kolekcia šperkov z bieleho zlata

Krásna perlová kolekcia z bieleho zlata - prívesok, náušnice a prsteň. Nádherný a jemný dizajn s čiernymi perlami ø 6,7. Hodí sa ku kaďej žene na nosenie aj na slávnostné príležitosti. Vhodná ako dar k jubileu alebo k významnému sviatku.
_ _ _ _ _
Prívesok: biele zlato - Au 585/1000, 1,75 g, zirkón - Signity
Náušnice: biele zlato - Au 585/1000, 4,60 g, zirkón - Signity
Prsteň: biele zlato - Au 585/1000, 2,65 g, kubický zirkón - Signity
_ _ _ _ _
Odporúčame Vám dokúpiť si z našej ponuky aj retiazku. Nájdete ju na našej stránke v sekcii príveskov.
 
Ceny zlatých šperkov sú informačné, z dôvodu často meniacich sa cien zlata. Budú upresnené na požiadanie.  
_ _ _ _ _
 
Perla: Perly sa tvoria v mäkkýšoch (najme v ustriciach a slávkach) ako prirodzená obrana živočícha pred cudzorodým telieskom, napr. pred zrnkom piesku. Okolo tohto telieska sa vylučujú tenké vrstvičky aragonitu, známe ako perleť, a postupne utvárajú perlu. Svetlo,  ktoré sa odráža od týchto prekrývajúcich vrstiev, spôsobuje charakteristický dúhový lesk.Množstvo perlete na perle určuje veľkosť a kvalitu perly. Čím dlhšie je v mušli, tým viac vrstiev perlete má, je kvalitnejšia, a teda aj drahšia. Hodnota perál závisí, podobne ako u drahých kameňov, od ich hlavných vlastností, ako sú veľkosť, schopnosť odrážať svetlo - dúhový lesk obklopujúci perlu je jedinečný úkaz svetelného spektra a je závislý od vnútornej stavby perly.
Má svoju silu v láske, peniazoch a ochraňuje šťastie. Mysticky perly symbolizujú Mesiac, vodu, centrum stvorenia a vesmír. Využívali sa aj v mágii lásky. Ženy v Indii nosia perly ako magickú poistku sťastného manželstva. V oblasti južného Pacifiku nosia perly plavci a potápači ako magickú ochranu pred útokom žraloka. Je mocnou strážkyňou domova pred ohňom. Pre hinduistov prinášajú žlté perly bohatstvo a červené perly podporujú inteligenciu. Je známa ako liečiteľka zapálených dýchacích ciest.
 
 
Kubický zirkón: je považovaný za jeden z nejlepšie vyvinutých diamantov. Je to umelý drahokam, môže byť vybrúsený podľa štandardov, ktoré zodpovedajú najlepšie vybrúseným diamantom. Je zaraďovaný medzi ideálne a vždy z bezkazové suroviny, silno sa blížiace k dokonalosti. Jeho tvrdosť je 8,5 v Mohsovej  stupnici a index lomu svetla 1,93-1,98.