PDFTlačiť

Moderná perlová kolekcia 263

Perlová kolekcia z bieleho zlata - prívesok, náušnice, prsteň.
Cena: Informačná
×
Vyberte prosím tovarový variant
Popis

Moderná perlová kolekcia z bieleho zlata 

   
Moderná perlová kolekcia z bieleho zlata - prívesok, náušnice, prsteň. Nádherný a náročný dizajn s prírodnými perlami. Hodí sa ku každej žene na bežné aj na slávnostné príležitosti. Vhodná ako dar k jubileu alebo k významnému sviatku či ako zásnubný dar.
     
Prsteň: biele zlato - Au 585/1000, 2,45 g, prírodná perla a český granát
Náušnice: Au 585/1000, 2,85 g, prírodná perla a český granát
Prívesok: Au 585/1000, 1,20 g, prírodná perla a český granát
_ _ _ _ _
Odporúčame Vám dokúpiť si z našej ponuky aj retiazku. Nájdete ju na našej stránke v sekcii príveskov.
   
Ceny zlatých šperkov sú informačné, z dôvodu často meniacich sa cien zlata. Budú upresnené na požiadanie.
_ _ _ _ _ 
 
Perla:Perly sa tvoria v mäkkýšoch (najme v ustriciach a slávkach) ako prirodzená obrana živočícha pred cudzorodým telieskom, napr. pred zrnkom piesku. Okolo tohto telieska sa vylučujú tenké vrstvičky aragonitu, známe ako perleť, a postupne utvárajú perlu. Svetlo,  ktoré sa odráža od týchto prekrývajúcich vrstiev, spôsobuje charakteristický dúhový lesk.Množstvo perlete na perle určuje veľkosť a kvalitu perly. Čím dlhšie je v mušli, tým viac vrstiev perlete má, je kvalitnejšia, a teda aj drahšia. Hodnota perál závisí, podobne ako u drahých kameňov, od ich hlavných vlastností, ako sú veľkosť, schopnosť odrážať svetlo - dúhový lesk obklopujúci perlu je jedinečný úkaz svetelného spektra a je závislý od vnútornej stavby perly.
Má svoju silu v láske, peniazoch a ochraňuje šťastie. Mysticky perly symbolizujú Mesiac, vodu, centrum stvorenia a vesmír. Využívali sa aj v mágii lásky. Ženy v Indii nosia perly ako magickú poistku sťastného manželstva. V oblasti južného Pacifiku nosia perly plavci a potápači ako magickú ochranu pred útokom žraloka. Je mocnou strážkyňou domova pred ohňom. Pre hinduistov prinášajú žlté perly bohatstvo a červené perly podporujú inteligenciu. Je známa ako liečiteľka zapálených dýchacích ciest.