PDFTlačiť

Zlatý komplet s bielou perlou 256

Zlatá perlová kolekcia - náhrdelník a náušnice.
Cena: Informačná
×
Vyberte prosím tovarový variant
Popis

Zlatá perlová kolekcia šperkov

Zlatá perlová kolekcia - náhrdelník a náušnice. Má príjemný a jednoduchý dizajn osadený bielou perlou. Hodí sa ku kaďej žene na nosenie aj na bežné nosenie, ako aj slávnostné príležitosti. Vhodná ako dar k jubileu alebo k významnému sviatku. Vhodné ako zásnubný dar.
_ _ _ _ _ 
Náhrdelník: Au 585/1000, 7,20 g, biela perla ø 6,8mm
Náušnice: Au 585/1000, 1,95 g, biela perla ø 6,5mm
_ _ _ _ _
Ceny zlatých šperkov sú informačné, z dôvodu často meniacich sa cien zlata. Budú upresnené na požiadanie.  
_ _ _ _ _ 
Perla:Perly sa tvoria v mäkkýšoch (najme v ustriciach a slávkach) ako prirodzená obrana živočícha pred cudzorodým telieskom, napr. pred zrnkom piesku. Okolo tohto telieska sa vylučujú tenké vrstvičky aragonitu, známe ako perleť, a postupne utvárajú perlu. Svetlo,  ktoré sa odráža od týchto prekrývajúcich vrstiev, spôsobuje charakteristický dúhový lesk.Množstvo perlete na perle určuje veľkosť a kvalitu perly. Čím dlhšie je v mušli, tým viac vrstiev perlete má, je kvalitnejšia, a teda aj drahšia. Hodnota perál závisí, podobne ako u drahých kameňov, od ich hlavných vlastností, ako sú veľkosť, schopnosť odrážať svetlo - dúhový lesk obklopujúci perlu je jedinečný úkaz svetelného spektra a je závislý od vnútornej stavby perly.
Má svoju silu v láske, peniazoch a ochraňuje šťastie. Mysticky perly symbolizujú Mesiac, vodu, centrum stvorenia a vesmír. Využívali sa aj v mágii lásky. Ženy v Indii nosia perly ako magickú poistku sťastného manželstva. V oblasti južného Pacifiku nosia perly plavci a potápači ako magickú ochranu pred útokom žraloka. Je mocnou strážkyňou domova pred ohňom. Pre hinduistov prinášajú žlté perly bohatstvo a červené perly podporujú inteligenciu. Je známa ako liečiteľka zapálených dýchacích ciest.