Stužková slávnosť

Život študenta je neformálny. Príde však veľký okamih, míľnik, s názvom - Stužková. Táto udalosť je hodnotená rodičmi, učiteľmi, vedením školy a aj samotnými účastníkmi z radov študentov. Treba na nej zachovať etiketu a dbať na slušné správanie.

Tanec na stužkovej

Všetko je vec dohody. Aj tanec. Nezabudnite sa teda dohodnúť, kto pôjde tancovať s riaditeľom, triednou učiteľkou a s ostatnými pedagógmi. Odporúča sa absolvovať pred stužkovou aj tanečný kurz, aby ste sa neukázali ani tanečné drevo.

Zasadací poriadok na stužkovej slávnosti

Hosťom treba venovať pozornosť. Urobiť zasadací poriadok, aby nedochádzalo k zbytočným zmätkom. Zasadací poriadok vyvesiť aj pri dverách, pre lepšiu orientáciu. Ak je to možné, zabezpečiť šatňu alebo vešiaky na kabáty. Vhodné je odprevadiť učiteľov k ich miestam na sedenie a usadiť ich.

Predstavte spolužiaka rodičovi správne

Spoločensky nižšie postaveného človeka treba predstaviť spoločensky vyššie postavenej osobe. Takže prídete s kamarátkou k rodičom a poviete: „Otec, toto je moja kamarátka Janka.“ Potom to urobíte opačne.

Fotenie na stužkovej

Fotografovanie má byť doménou hlavného fotografa. Vy si stužkovú užívajte. Ak si už neviete pomôcť a chcete fotiť, tak nefoťte ľudí, ktorí si to neprajú, nefoťte ľudí, ktorí jedia či sa upravujú alebo v nevhodných momentoch.

Prípitok

Štrngať nemusíte, stačí očný kontakt a úsmev. Samozrejme, s alkoholom opatrne, aby ste si neurobili hanbu ako hrom.

 

Ako zažiariť na stužkovej

 

Stužková - chlapci

Chlapcom sa odporúča obliecť tmavý oblek s kravatou, košeľu s dlhým rukávom, topánky so šnúrkami. Vyčistené nechty sú samozrejmosťou.

Mladý páni by si mali uvedomiť, že čisté a vyleštené topánky povedia viac, ako nagélované vlasy. Takže ešte pred  stužkovou si zabezpečte leštidlo/box na topánky.

Stužková - dievčatá

Dievčatá by si mali obliecť vkusné plesové šaty bez alarmujúco veľkých výstrihov. Dĺžka šiat by mala byť zachovaná, a to dlhé alebo dĺžka okolo kolien.

K šatám treba doladiť účes a make-up. Samozrejmosťou sú pekné nechty.

Decentné šperky dozdobia celý outfit a stanú sa jeho luxusnou bodkou. Venujte im preto pozornosť a nezdobte sa lacnou a nekvalitnou bižutériou. Odporúčame štýlovo jednoliate šperky, nie mix všetkého, čo nájdete v domácej šperkovnici. Napríklad mladistvo pôsobiace náušnice s náhrdelníkom. Hodinky si neberte.

Mama na stužkovej

Mama by mala mať decentný make-up a upravené vlasy. Vodeodolná špirála zabezpečí stálosť  a nerozmazanie v prípade vyronenia sĺz.

Matka má byť oblečená vhodne, napríklad decentné šaty, puzdrové šaty, večerný sukňový kostým, elegantný nohavicový kostým. Chrbát má byť zahalený. Mamy s dokonalými nohami ich môžu odhaliť, ale nie na spôsob výjazdu do baru. Nevhodné sú minisukne, extrémny mejkap a veľký výstrih. Ak odhalíte ramená, zahaľte dekolt a naopak.  K šatám s úzkymi ramienkami si vezmite bolero alebo štólu.

Extrémne žiarivé farby nie sú vhodné. Nevhodné sú objemné sukne. Radšej výrazný šperk.

Šperkom doladíte dokonalosť. Na stužkovú uprednostnite originálne a pravé šperky. Keď sa zdobíte bižutériou, nech je vkusná a kvalitná. 3 retiazky  s príveskami na krku sú OUT, proste sa nenosia. Skúste radšej vkusný náhrdelník, náramok a náušnice.

K decentnému tmavému oblečeniu sa odporúčajú  na oživenie výraznejšie doplnky – šperk, kabelka, topánky (aj zlaté a strieborné).

Neupravené nechty všetko pokazia. Pozor na to!

Otec na stužkovej

Otcovia sa majú obliecť vhodne. Chlapi svojim outfitom väčšinou nič nepokazia. Nenosia make-up, učešú si vlasy, oblečú oblek, obujú čisté vyleštené/naboxované topánky a je to.

Košeľa bude TOP s manžetovými gombíkmi, motýlik k tomu, prípadne kravata ozdobená s kravatovou sponou. Exkluzívne pôsobia aj elegantné hodinky.

 

Stužková – jeden štýl

Výnimočne sa organizátori môžu dohodnúť na Štýle oblečenia, čo sa týka farby, materiálov, prípadne krátkych kokteilových šiat. Pre chlapcov je možné smerovanie vo farbe či štýle obleku, prípadne dohodnúť sa na smokingu.

Je to nebezpečné, lebo stále sa nájdu experti, ktorí si pôjdu svoj štýl, prípadne nemajú možnosti či energiu na presne vyhradený štýl.

 

Obuv na stužkovú slávnosť

Obuv má byť nielen pekná ale aj pohodlná. Dámska obuv má mať vyvýšený opätok. Na stužkovej sa veľa tancuje. Topánky nemajú spôsobovať bolesť. Pre istotu si do kabelky zbaľte okrem náhradných siloniek aj leukoplast/náplasť.  Prípadne, ako aj na plesy, je vhodné vziať si na pokročilejšiu hodinu aj náhradnú balerínkovú obuv.

 

Kabelka. Kde položiť kabelku?

Problém býva často s odložením kabelky. Ak je zavesená na stoličke, bude pravdepodobne zavadzať iným. Na stôl nepatrí. Kabelka nepatrí ani na zem. Ideálne je položiť si ju za chrbát na stoličku. Tam nebude na obtiaž.

 

A na záver k stužkovej slávnosti

Stužková slávnosť je udalosť, ktorá  v spomienkach trvalú hodnotu. Užite si ples v róbe podľa vašich predstáv počas výnimočného večera, kde sa v rovnakom čase stretnú rodičia, deti, učitelia, vedenie školy. Vychutnajú si na úrovni program, jedlo, zábavu a vykročte do dospelosti tou správnou nohou.

 

×

Doručenie tovaru

Český granát

Ručná výroba šperkov a skladové možnosti

Šperky sú robené ručne a zákazníci sú z celého sveta, preto sa stav na centrálnom sklade rýchlo mení. Šperkov sú tisíce modelov. Prstene sú v rôznych veľkostiach, náušnice s rôznymi zapínaniami, povrchové úpravy strieborného šperku ponúkame štyri. Preto počkajte, až sa ozveme ohľadom dostupnosti tovaru.
Pokiaľ šperk nie je skladom, a dá sa stiahnuť z kamennej predajne, urobíme to pre vás. Ak nie je nikde, môžeme ho zadať do výroby. Výroba šperku trvá momentálne kvôli preťaženým kapacitám 2-3 mesiace.

Pomôžeme Vám s výberom
Neváhajte nás kontaktovať, ak potrebujete pomôcť, napríklad s výberom: telefonicky alebo emailom na predaj(zavinac)ceskygranat.sk.


TOP