Strieborný šperk je krásny a vysoko cenený klenot, ktorý sa odovzdáva z generácie na generáciu. Aby sme uchovali jeho krásu, vonkajšiu plochu surového strieborného šperku je potrebné ošetriť. Bez povrchovej úpravy totiž rýchlo stráca lesk, striebro černie a nemá vhodnú odolnosť.

Možnosti povrchovej úpravy šperku

V našom obchode ponúkame strieborné šperky s kvalitnou povrchovou úpravou: rhodiovanie, zlatenie žltým zlatom, zlatenie ružovým zlatom, ruthéniovanie. Cena konkrétneho šperku je rovnaká bez ohľadu na povrchovú úpravu. Nie vždy máme skladom zákazníkom vybraný šperk vo všetkých povrchových úpravách. Preto prosíme klientov, aby pri objednávaní napísali do poznámky, o akú povrchovú úpravu máte záujem. My vás spätne kontaktujeme a informujeme, aký typ povrchovej úpravy je skladom a aká je čakacia doba na šperk podľa vášho želania.

Ródiovanie je povrchová úprava šperku zmesou rhodia. Rhodium je ušlachtilý kov. Pozostáva z platinových kovov, ktoré sú tvrdé a odolné voči vonkajším vplyvom. Jeho cena je rovnaká alebo aj vyšia ako cena zlata. Pomáha striebornému šperku ku kráse a kvalite. Na šperky v našej ponuke sa pri tejto povrchovej úprave na striebro nanesie vrstva rhodia. To zabezpečí šperku výbornú odolnosť (lebo striebro ako kov nie je tvrdé), kvalitu a životnosť. Zároveň zvýši lesk a strieborné šperky vyzerajú ako šperky z bieleho zlata.Možno ste nevedeli, ale aj na šperky z bieleho zlata sa nanáša rhodium, pretože ani biele zlato samo o sebe nie je tvrdé, krásne leské a odolné.

Zlatenie žltým zlatom

Zlatenie žltým zlatom /yellow gold/ je povrchová úprava strieborného šperku 14 karátovým žltým zlatom. Šperk vyzerá ako klasický zlatý šperk v prevedení žlté zlato.

Zlatenie ružovým zlatom

Zlatenie ružovým zlatom /rose gold/ je povrchová úprava strieborného šperku 14 karátovým ružovým zlatom. Šperk vyzerá ako klasický zlatý šperk v prevedení ružové zlato.

Ruthéniovanie

je povrchová úprava šperku galvanizáciou ruthénia, v dôsledku čoho je strieborný šperk neobvykle "čierny". Ruthenium je veľmi tvrdý kov zo skupiny platinových kovov, ale upozorňujeme, že aj túto povrchovú úpravu šperku je možné mechaničky poškodiť (napr. poškrabaním).

K šperkom sa treba správať s určitou úctou a starať sa o ne. Viac nájdete v článku - Starostlivosť o šperky

×

Doručenie tovaru

Český granát

Ručná výroba šperkov a skladové možnosti

Šperky sú robené ručne a zákazníci sú z celého sveta, preto sa stav na centrálnom sklade rýchlo mení. Šperkov sú tisíce modelov. Prstene sú v rôznych veľkostiach, náušnice s rôznymi zapínaniami, povrchové úpravy strieborného šperku ponúkame štyri. Preto počkajte, až sa ozveme ohľadom dostupnosti tovaru.
Pokiaľ šperk nie je skladom, a dá sa stiahnuť z kamennej predajne, urobíme to pre vás. Ak nie je nikde, môžeme ho zadať do výroby. Výroba šperku trvá momentálne kvôli preťaženým kapacitám 2-3 mesiace.

Pomôžeme Vám s výberom
Neváhajte nás kontaktovať, ak potrebujete pomôcť, napríklad s výberom: telefonicky alebo emailom na predaj(zavinac)ceskygranat.sk.


TOP