Vltavín - Kombinácia energií kozmu a Zeme
Vltavín - Kombinácia energií kozmu a Zeme

cervena_masla

Vltavín - Kombinácia energií kozmu a Zeme

Vltavín je unikátny klenot našich susedov Čechov.

Vltavín je olivovo až matno zelený sklovitý drahokam nového veku. Jedná sa o formu tektitu, ktorý vznikol pri dopade ohromného meteoritu na zemský povrch, čo zapríčinilo roztavenie okolitých hornín.

Náleziskom je Česká republika, v oblasti rieky Vltava, vďaka čomu získal aj svoje meno. Celkové množstvo vltavínu roztrúseného po svete sa odhaduje na 275 ton. Štyri lomy sa nachádzajú v Čechách a predpovedá sa, že komerčná ťažba skončí za menej než desať rokov.

Vltavín a čakry 

Čakry, ktoré ovplyvňuje vltavín: štvrtá - srdce, šiesta - oči a siedma - koruna.

Vlastnosti klenotu

O vltavíne sa traduje, že dodáva energiu, odstraňuje bolesti hlavy, únavu, malátnosť a posilňuje imunitný systém. Vhodný je aj pre príliš senzitívnych ľudí, pretože im pomáha prispôsobiť sa prudkým emóciám. Je považovaný za výnimočne transformačný kameň vo forme klenotov. To môže byť aj vďaka spôsobu, akým spôsobom energia prúdi dovnútra a von z tela. Vltavín sústreďuje tok energie skrz celé naše telo a zvyšuje vibračnú úroveň.

Liečivé a mysteriózne schopnosti

Je to vraj jeden z najsilnejších drahokamov pre duševný rozvoj a expanziu povedomia. Urýchľuje vnútorný rast a evolúciu. Výnimočne dobre pracuje s inými kryštálmi a kameňmi na zvýšenie vibračnej úrovne celkového liečenia. Priamo napomáha v podpore rastu nových buniek, rastu vlasov a pri problémoch s plodnosťou. Využíva sa pri chrípke a chudokrvosti.

Využitie vltavínu

V Československu sa dával ako snubný dar, pretože sa verilo, že napomáha manželským vzťahom. Nedávny záujem zberateľov a ľudí o jeho metafyzické vlastnosti spôsobili rast popularity a dopyt po vltavíne. Okrem skvostného využitia v šperkárstve sa používa aj v produktoch ako sú oleje, soľ do kúpeľa, kadidlo či parfémy. Často je využívaný ako médium s vesmírom, keďže obsahuje zložky oboch svetov (vesmírneho aj pozemského).

Mysteriózny pôvod, obmedzené zásoby a lokálna blízkosť, to je len pár z dôvodov, ktorými vltavínové šperky vyčnievajú z radu a pútajú pozornosť čoraz väčšieho množstva ľudí. Preto neváhajte a obzrite si kolekciu šperkov a klenotov, ktorá nejendného zaujme.

 

Zdroj:

http://en.wikipedia.org/wiki/Moldavite http://www.ehow.com/about_6510134_moldavite-information.html http://www.shimmerlings.com/gemstones/moldavite.htm http://kamienky.blog.cz/1006/vltavin

×

Doručenie tovaru

Český granát

Ručná výroba šperkov a skladové možnosti

Šperky sú robené ručne a zákazníci sú z celého sveta, preto sa stav na centrálnom sklade rýchlo mení. Šperkov sú tisíce modelov. Prstene sú v rôznych veľkostiach, náušnice s rôznymi zapínaniami, povrchové úpravy strieborného šperku ponúkame štyri. Preto počkajte, až sa ozveme ohľadom dostupnosti tovaru.
Pokiaľ šperk nie je skladom, a dá sa stiahnuť z kamennej predajne, urobíme to pre vás. Ak nie je nikde, môžeme ho zadať do výroby. Výroba šperku trvá momentálne kvôli preťaženým kapacitám 2-3 mesiace.

Pomôžeme Vám s výberom
Neváhajte nás kontaktovať, ak potrebujete pomôcť, napríklad s výberom: telefonicky alebo emailom na predaj(zavinac)ceskygranat.sk.


TOP