Polodrahokamy alebo drahokamy
Polodrahokamy alebo drahokamy

Zmiznú polodrahokamy?

Melanie Wakefield, riaditeľka Wakefield, vyzvala priemysel s klenotami k tomu, aby prestali používať termín "polodrahokamy". Odôvodnila to tým, že pojem polodrahokam je mätúce. Aj zákazníci kupujúci šperky nie sú spokojní s pomenovaním polodrahokamy.

Konferencia klenotníkov o šperkoch a drahokamoch

Wakefieldová sa postavila na pódium na konferencii CMJ v Birminghame, aby hovorila v mene medzinárodnej klenotníckej organizácie CIBJO. Počas svojej reči charizmatická riaditeľka hovorila o mnohých témach. Vravela o význame etických šperkov na trhu, o budovaní dôvery so zákazníkmi a výraze polodrahokamy.  

O polodrahokamoch uviedla: "Pojem polodrahokamy je mätúci pre zákazníkov a ozaj by už viac nemal byť používaný. Všetky kamene sú vzácne a dnes sú spotrebitelia vzdelanejší." Či sa tento pojem nakoniec prestane používať, ukáže čas.

Etika šperkov a ich pôvod

Na tému etiky šperkov povedala, že všetky predajne by mali poznať svojich dodávateľov a byť schopné poskytnúť informáciu o nich zákaznikom. Tak sa vybuduje lepší pocit dôvery a prehľadnosti. "Poznaj svojich dodávateľov, navštív ich, hovor s nimi, žiadaj písomné potvrdenie. Každý predajca môže prevziať zodpovednoť a ponúknuť najlepšiu prax. Vaša povesť je všetko."

Riaditeľka pripustila, že zhromažďovanie všetkých informácii a pochopenie každého prvku v celom výrobnom odvetví, za účelom slúžiť ako informovaný hlas nakupujúcim, môže byť skľučujúce a pripúšťa, že ani po niekoľkých rokoch v obchode sa necíti byť expert. Vravela, že CIBJO môže pomôcť bohatými informáciami, dostupnými prostredníctvom konferencíí a internetu. Dodala: "CIBJO je veľmi dobre rešpektovaná spoločnosť, ale je málo známa v Anglicku. Môže sa zdať, že je to nedosiahnuteľná medzinárodná organizácia, ale každý môže získať prístup a ťažiť z jej bohatých znalostí."

×

Doručenie tovaru

Český granát

Ručná výroba šperkov a skladové možnosti

Šperky sú robené ručne a zákazníci sú z celého sveta, preto sa stav na centrálnom sklade rýchlo mení. Šperkov sú tisíce modelov. Prstene sú v rôznych veľkostiach, náušnice s rôznymi zapínaniami, povrchové úpravy strieborného šperku ponúkame štyri. Preto počkajte, až sa ozveme ohľadom dostupnosti tovaru.
Pokiaľ šperk nie je skladom, a dá sa stiahnuť z kamennej predajne, urobíme to pre vás. Ak nie je nikde, môžeme ho zadať do výroby. Výroba šperku trvá momentálne kvôli preťaženým kapacitám 2-3 mesiace.

Pomôžeme Vám s výberom
Neváhajte nás kontaktovať, ak potrebujete pomôcť, napríklad s výberom: telefonicky alebo emailom na predaj(zavinac)ceskygranat.sk.


TOP