Trendy v predaji šperkov z perál
Source: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Wobbegong.jpg Author: Richard Ling Rights: GNU Free Documentation License v 1.2 or later

Trendy v predaji šperkov z perál

Uctievané perly

Perly boli dlhodobo uctievané v mnohých kultúrach. Od Kleopatry, ktorá okázalo rozpustila perlu vo víne, aby preukázala svoje bohatstvo Markovi Antóniovi, až po kráľovnú Alžbetu I., ktorá si vážila biele perly oveľa viac ako hocijaký drahý kameň. Perly nie sú len pre kráľovné. Štylista popovej princeznej - Lady Gaga sa rozhodol našiť perly na jej slávnostnú róbu na charitatívny galavečer v New Yorku vo februári 2010, ba čo viac, nalepil jej na tvár stovky bielych perál.

Sperky perlove

Dávny zvyk s perlami

Perly boli vhodné ako darček pre 18 až 21-ročné mladé dámy, zvyčajne v menších veľkostiach, aby sa zmestili do rodinného rozpočtu. Bolo to v rokoch 1960 až 1970, keď ženy nosili set svetríka a blúzky. Perly boli pôvodne považované za klasiku. V poslednej dobe boli vnímané ako neškodné a nenápadné, dôveryhodné a ako pozostatok staršej generácie.

Perly sa v svete módy vracajú

Avšak chápanie perál ako „šperku tých starších generácií“, vyvrátili obľúbené dramatické televízne seriály ako Downton Abbey a Mad Men, ktoré im prinavrátili zašlý lesk.

Judi Dench, ktorá hrá postavu "M" v poslednej bondovke Skyfall, mala na seba práve perlové šperky jemno šedej farby, a to vo väčšine scén.

Coco Chanel, Karl Lagerfeld a perly

Móda jednoducho miluje znovu-objavovanie klasického vzhľadu. Coco Chanel bola medzi prvými priekopníkmi perlových náhrdelníkov a Karl Lagerfeld, súčasný návrhár módneho domu Chanel, sa často k perlám navracia vo svojej tvorbe. Extra dlhé reťazce, vrstvenie farieb a tvarov perál boli ďalšími z jeho inšpirácií.

Aké perly do šperkov

V poslednej dobe sa v móde rozmohla veľkosť perál, niektoré falošné perly boli dokonca väčšie ako pingpongové loptičky.

Šperky sú osádzané do zlatých aj strieborných klenotov. Perly existujú v rôznych veľkostiach a tvaroch. Dá sa experimentovať s rôznymi farbami - odtiene bielej, kávovej, zelenej, žltej až zlatej, kávovej a karamelovo hnedej, šedej, ružovej... 

Cenné kolekcie sú z perál Južného mora a z Tahiti.

Perly nie sú len guľaté. Majú aj iné tvary, ako napr. hrušky, pologule... Obľúbené drahé náhrdelníky a náramky sú odvážnymi kombináciami sladkovodných a morských umelo vypestovaných perál, v jednom kúsku šperku, ktorý vytvára fascinujúcu vizuálnu textúru rôznych veľkostí, tvarov a farieb, čo ich zložením pripomína umeleckú maľbu. 

Dizajnéry a perlové šperky

Dizajnéri šperkov prispievajú k oživeniu perál. Obzvlášť skvelý a nezvratný je štýl Roberta Wana, ktorý kombinuje Tahitské perly s kožou, čím vytvára skutočne módny vzhľad. Číňania začali revolúciu v tvorbe perál a ich vzhľadu experimentovaním a zdokonaľovaním toho, ako perla môže vyzerať. Vytvorili nepreberné množstvo farieb, tvarov a veľkostí. Svet šperkov z perál je naďalej zaujímavým a neprebádaným, s mnohými návrhármi, ktorí pracujú rôznymi spôsobmi s týmto prispôsobivým klenotom. Dizajnéri zdieľajú s najúspešnejšími predajcami vášeň a zapálenie pre tento poklad prírody.

Šperky s perlami a českým granátom

Aj dizajnéri v Granáte sa venujú šperkom z perál. Pozrite si šperky s perlami v našej ponuke.

 

 

×

Doručenie tovaru

Český granát

Ručná výroba šperkov a skladové možnosti

Šperky sú robené ručne a zákazníci sú z celého sveta, preto sa stav na centrálnom sklade rýchlo mení. Šperkov sú tisíce modelov. Prstene sú v rôznych veľkostiach, náušnice s rôznymi zapínaniami, povrchové úpravy strieborného šperku ponúkame štyri. Preto počkajte, až sa ozveme ohľadom dostupnosti tovaru.
Pokiaľ šperk nie je skladom, a dá sa stiahnuť z kamennej predajne, urobíme to pre vás. Ak nie je nikde, môžeme ho zadať do výroby. Výroba šperku trvá momentálne kvôli preťaženým kapacitám 2-3 mesiace.

Pomôžeme Vám s výberom
Neváhajte nás kontaktovať, ak potrebujete pomôcť, napríklad s výberom: telefonicky alebo emailom na predaj(zavinac)ceskygranat.sk.


TOP