Stále nenájdený! Ukradnutý prsteň z Piešťan hľadá Interpol

Z Balneologického múzea v Piešťanoch bol 2 páchateľmi ukradnutý staroveký zlatý prsteň a tri brošne. 26.11.2016, v sobotu, si dvaja muži, pred záverečnou, kúpili vstupenky do múzea. Rozbili jednu z vitrín a ukradli vyššie uvedené šperky. Zamestnanec nedokázal ich úteku zabrániť. Polícia po páchateľoch pátra, za obzvlášť závažný zločin krádeže im hrozí trest odňatia slobody 10 – 15 rokov.

Prsteň pochádza z mladšej doby rímskej, koniec 3. a začiatok 4. storočia nášho letopočtu. Bol z hrobu objaveného v roku 1933 v Krakovanoch-Strážach. Išlo o kniežaci hrob. Bol vystavený v archeologickej časti stálej expozície múzea od 2. februára 2016. Šperk našli robotníci pri ťažbe hliny. 

Prsteň - obrúčka je zdobená vruborezom, rytou výzdobou a má tvar oválu. Stredový drahokam je almandín. Okolo neho sú do kríža vo vyšších obrubách osadené priehľadné kamene. Výskum zistil, že ide o priehľadné sivomodré sklá imitujúce drahokamy. Vzácny prsteň má 1800 rokov a zaradil sa medzi najhľadanejšie predmety sveta v databáze Interpolu. V prípade, ak máte akékoľvek informácie o zmiznutých šperkoch kontaktujte políciu na čísle 158.

×

Doručenie tovaru

Český granát

Ručná výroba šperkov a skladové možnosti

Šperky sú robené ručne a zákazníci sú z celého sveta, preto sa stav na centrálnom sklade rýchlo mení. Šperkov sú tisíce modelov. Prstene sú v rôznych veľkostiach, náušnice s rôznymi zapínaniami, povrchové úpravy strieborného šperku ponúkame štyri. Preto počkajte, až sa ozveme ohľadom dostupnosti tovaru.
Pokiaľ šperk nie je skladom, a dá sa stiahnuť z kamennej predajne, urobíme to pre vás. Ak nie je nikde, môžeme ho zadať do výroby. Výroba šperku trvá momentálne kvôli preťaženým kapacitám 2-3 mesiace.

Pomôžeme Vám s výberom
Neváhajte nás kontaktovať, ak potrebujete pomôcť, napríklad s výberom: telefonicky alebo emailom na predaj(zavinac)ceskygranat.sk.


TOP